За кеф на 400-те зрители, изпълнили почти до краен предел стадион “Герена”, Балкан Ботевград победи Ботев Ихтиман с 4:3 в турнира за Купата на България. Срещата започна с натиск и фрапантен пропуск на Йордан Дамянов в 3-ата минута. Въпреки, че бяха по активни на терена, футболистите на Иван Редовски се пропукаха на два пъти по идентичен начин и гостите поведоха с 0:2. Отборът на Балкан не се предаде и капитанът Емил Колев поведе към обрата в мача след гол в 44-ата минута. През второто полувреме домакините доминираха и логично юношата на Балкан Николай Миков вкара красив гол за 2:2. При една от редките си атаки след колективна грешка в отбраната, влезлият като резерва лидер на тима, Борислав Балджийски отново даде аванс на гостите. Въпреки тежкия удар отборът на Балкан намери морално волеви сили и налижи мощен натиск, който в 88-ата минута материализира отново капитана Колев с гол от дузпа. В този момент наставникът Иван Редовски погледна към дузпите като замени вратаря си, но не така мислеха неговите футболисти. В 94- ата минута след страхотна контраатака Александър Иванов намери опитния Димитър Руйчев, който хвърли в екстаз съотборниците си и публиката. Така Балкан продължава напред в турнира и се реваншира за нелепата загуба в Ихтиман преди две седмици.