След като загуби от Левски мача за Суперкупата в Ботевград с 56-57, днес в среща от 2 кръг на НБЛ Балкан отново бе победен от Левски. Този път с 69-64 (22-18, 13-15, 8-14, 26-17).

По своя развой срещата приличаше на тази в Арена Ботевград преди две седмици.  Първата част бе за домакините - 22-18. Втората бе спечелена от Балкан, но на полувремето Левски имаше авас от 2 точки - 35-33.

След почивката балканци доминираха, взеха третата четвъртина с 14-8 и преди последния период имаха преднина от 4 точки - 47-43.  Три минути след началото му авансът на Балкан достигна до 7 точки - 54-47.  След това обаче повече от две минути нямаха кош, допуснаха серия от 0-11 и сините на свой ред дръпнаха със 7 разлика при оставащи 1 минута и 51 секунди до края.  След това опитите на зелените за обрат не сполучиха и те загубиха с 69-64.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за Балкан с 14 точки, другият с двуцифрен актив - 10 точки, е Мартин Сотиров. По 8 имат Харис и Диксън, новият център Малик Топин е със 7 точки и 6 борби, с по 6 точки са Димитър Димитров и Липс.

За Левски с по 14 точки са американците Алън Арнет и Джон Флорвиъс.