В първия мач от група А на турнира за Купата на ФИБА Европа португалският Спортинг Лисабон победи като домакин АЛБА Фехервар от Унгария с 83-79 (19-16, 29-17, 21-29, 14-17). Както е известно, мачът на Балкан с израелския Бней Херцлия е отложен за неопределено време.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме. През първото доманираха домакините от Спортинг, които след първите двайсет минути имаха преднина от 15 точки - 48-33.  След почивката унгарският тим игра по-добре, но успя да намали изоставането си само на 4 точки.

Най-резултатни за победителите с по 19 точки бяха Марко Лончевич и Маркъс ЛоВет, със 17 е Майк Мур, Кен Хортън вкара 13. За АЛБА Фехервар най-резултатен с 29 точки бе Давид Войвода. С 24 точки е бившият играч на Балкан Сияни Чембърс.