ази вечер в Арена Ботевград баскетболистите на Балкан спечелиха срещу унгарския АЛБА Фехервар с 85-79 (18-19, 19-24, 21-15, 27-21). И още преди последната среща в група А - на 22 ноември в Лисабон срещу Спортинг -  заеха първото място в нея и се класираха за следващата фаза на надпреварата. Това бе техен трети успех в групата, след като победиха и в трите досегашни срещи.

Гостите бяха разучили добре играта на Балкан, от който загубиха на старта на турнира като домакини  със 78-88. Балканци започнаха с доста грешки, най-вече в подаванията, и с неточна стрелба. Загубиха първата четвъртина с точка разлика, а на полувремето изоставаха с 6 - 37-43.

След почивката обаче тръгнаха ударно - със серия от 9-2, и много бързо стопиха пасива си, като повеждаха на няколко пъти. Унагрският тим обаче отвърна и след третия период резултатът на таблото бе 58-58 В последната част домакините не само че не позволиха на съперника да обърне хода на срещата, но поддържаха аванс, който минута и 16 секунди преди края вече бе 7 точки - 80-73  с тройка на Липс. До последната сирена бяха точни от наказателната линия и спечелиха абсолютно заслужено с 85-79.

Стрелбата на двата отбора бе абсолютно равна - по 50 процента. Балкан обаче спечели борбата под двата коша - 37-28,  има и 5 асистенции повече.  Най-голямата разлика в негова полза бе 8 точки при 83-75, гостите водеха с 11 при 29-40.  Водачеството в мача се смени цели 10 пъти, имаше и 8 равенства.

Отличен  мач за Балкан изигра Майки Диксън, който стана топреализатор с 26 точки. Силно игра и капитанът Димитър Димитров, който вкара 16 точки и бе близо до дабъл-дабъл с 9 борби. По 12 точки реализираха Мартин Сотиров и Карл.Йохан Липс. С по 8 са Николай Грозев и Малик Топин, който е и с 8 овладени топки, с 3 точки и 9 асистенции е Девин Харис.

За АЛБА Фехервар  Давид Войвода отбеляза 17 точки, с 15 е Айзая Филмор, 14 вкара Анъни Робъртс, с по 11 са Сияни Чеймбърс и Джеймс Дики.