В последния си мач за годината баскетболистите на Балкан претърпяха поражение. Те загубиха гостуването на Черно море Тича с 89-81 (19-15, 17-17, 27-22, 26-27).

Балканци  бяха надиграни от своя съперник. Особено неубедителни те бяха във фаза защита, позволявайки в немалко ситуации домакините да бележат лесни кошове. В нападение имат по-слаба стрелба - 37% (29-77), докато варненци вкараха повече от половината от стрелбите си - 32-62, което е 51 процента.

През първото полувреме, завършило 36-32 за Черно море, стрелбата на Балкан за 3 точки бе 2 от 20. А само за първото полувреме Аверил Ъгба имаше 17 точки и 9 овладени борби. Със 17 точки е Майки Диксън, 10 отбеляза Димитър Димитров.

Йордан Минчев бе най-резултатен за Балкан с 22 точки, той бе близо до дабъл-дабъл с 9 овладени борби.

През второто полувреме домакините почти през цялото време имаха двуцифрен аванс. Балкан се доближи най-много до 7 разлика - 80-73 в 37-та минута.

Къртис Джоунс бе найй-резултатен за победителите с 27 точки, той направи и 9 асистенции. Аверил Ъгба е с дабъл-дабъл от 24 точки и 14 борби, с 14 точки е Тач Ънру, с 13 е Мартин Коцев.

Следващата среща на Балкан е на 7 януари, когато гостува на Рилски спортист.