На 16 януари два отбора от школата на Балкан играха мачове от първенството на Елитната А група Запад за съответните възрасти. И двете срещи бяха в София срещу връстниците им от БУБА баскетбол.

Момчетата до 16 години на Балкан с треньор Иван Коцев спечелиха срещата с БУБА със 70-63.  Мачът бе оспорван, на полувремето резултатът бе равен 29-29. След третата четвъртина момчетата на Балкан взеха аванс о 7 точки, след като я спечелиха с 18-17. В последния период балканци на няколко пъти направиха преднината си двуцифрена, в последните секунди съпернсикът им вкара за крайното 70-63.

Най-резултатен за Балкан с 25 точки бе Егор Манохин, Цветомир Миков отбеляза 16 точки, 8 вкара Дурев, със 7 е Василев.  Във временното класиране в елитната А група Запад за тази възраст Балкан и БУБА баскетбол делят трето-четвърто място с еднакъв актив от по 2 победи и 2 загуби. Начело с по 3 победи в изиграните 3 срещи са Миньор Перник и ЦСКА.

В срещата между момчетата до 14 години на двата клуба БУБА баскетбол спечели срещу Балкан с 67-51 (20-17, 6-17, 23-7, 18-10). Това бе първа загуба на водения от Виктория Маринова тим на Балкан, той е на второ място с 3 победи и 1 поражение. Първи е БУБА баскетбол с победи в четирите си срещи.