Балкан запази шансове за третото място в Sesame Национална баскетболна лига. Тимът надви Спартак Плевен със 72:67 в много драматичен мач в "Арена Ботевград". С успеха, "зелените" скъсиха дистанцията до своя съперник само на точка, но все пак отборът на Любомир Минчев продължава да е в по-изгодна позиция, тъй като и при равенство ще е с предимство в директните двубои.

Победата пък бе четвърта за настоящия шампион под ръководството на Васил Христов, докато Спартак няма победа в Ботевград от февруари, 2017 г. насам.

В следващия кръг Балкан ще се изправи срещу Черно море в последно домакинство преди плейофите, докато Спартак приема Рилски спортист.

Домакините започнаха мача с много силна игра под коша и макар съперникът да отвърна с канонада от тройки – общо 5 през първата четвърт, след края й те водеха с 25:21. Резултатността спадна значително до почивката. Воден от капитана си Димитър Димитров обаче, вкарал 11 точки само през втория период, Балкан поддържаше крехък аванс и на почивката се оттегли при 41:36 в своя полза.

„Зелените“ на два пъти повеждаха с 8 след паузата, но за дълго останаха без Ерик Адамс, натрупал рано четири нарушения. Междувременно Спартак значително подобри играта си под коша и стигна до пълен обрат, а след размени на водачеството, решителната част дойде при 60:60. Заключителният период започна с много брак в нападение и от двете страни, като двата отбора поддържаха близка дистанция, но 4 поредни точки на Сюприйм Хана в последната минута донесоха успеха на домакините.

Най-резултатен за Балкан бе Димитър Димитров с 22 точки. Йордан Минчев е с 16 точки и 14 борби, докато 15 точки добави Сюприйм Хана.

За гостите Талиб Зана записа 13 точки и 9 борби, а Николай Стоянов и Браянт Томас добавиха по 9 точки.