Днес във втората среща от полуфиналния плейоф баскетболистите на Балкан отстъпиха в зала "Бойчо Брънзов" пред домакините от Черноморец със 70-57 (18-14, 18-12, 19-18, 15-13). Така серията е изравнена на 1-1 победи.

Тя се мести в Ботевград, където в понеделник, 13 май е третият мач между двата тима. Срещата е от 19.00 ч. в Арена Ботевград.

За разлика от първата среща, която Балкан спечели, за домакините игра Шон Смит, но в игра не влезе Христо Захариев. Черноморец игра по-добре в първите две части и на полувремето имаше двуцифрен аванс от 10 точки - 36-26.  След третия период, който завърши 19-18, авансът им се увеличи с 1 - 55-44. Въпреки опитити на Балкан да направи обрат в последната четвъртина, домакините продължиха да поддържат двуцифрена преднина, балканци успяха да я свалят само веднъж до 9 точки при 59-50.  И спечелиха със 70-57.

За Балкан отново силен мач изигра Йордан Минчев, който въпреки освикрванията на публиката стана топреализатор с 20 точки, като бе близо до дабъл-дабъл с 9 овладени топки под двата коша. Впрочем към края на срещата зрителите в залата започнаха да скандират "Селяни, селяни".  С 13 точки е Димитър Димитров.

Отново Травис Макконико бе най-резултатен за Черноморец с 19 точки. С по 12 са Шон Смит Андрей Иванов, който направи дабъл-дабъл с 10 борби.