От четвъртък до неделя Арена Ботевград е домакин на финалния турнир за определяне шампиона на България за юноши до 17 години.  Отборът на Балкан с треньор Мирослав Ралчев се класира за финала за титлата с ЦСКА, който е в неделя от 15.00 ч.
На четвъртфинала Балкан нямаше проблеми с връстниците си от Спартак Плевен и спечели с категоричното 80-33 (21-4, 25-4, 23-17, 11-8). Най-резултатен с 16 точки е Тихомир Николов, 12 отбеляза Марк Шопов, с 11 е Ивайло Христов.  С 9 точки и 7 асистенции за 22 минути е Михаил Калинов.
На полуфинала в събота съперник на нашите юноши бе Миньор 2015 от Перник. Момчетата на Балкан бързо охладиха ентусиазма както на Миньор, така и на десетките привърженици на гостите в Арена Ботевград. Те отново бяха убедителни и победиха с 30 точки разлика - 95-65 (27-23, 26-13, 18-20, 23-9). Над всички за победителите бе Михаил Калинов, който стана топреализатор с 29 точки и дабъл-дабъл от 11 асистенции, има и 6 борби.  С 16 точки е Ивайло Христов, 12 отбеляза Тихомир Николов, с 11 е Николай Хубанов.