Тази вечер в Арена Ботевград вторият отбор на Балкан спечели доста трудно първия мач от полуфиналния плейоф в първенството на ББЛ А група Запад. Воденият от Мирослав Ралчев тим спечели с 84-78 (26-18, 26-19, 15-23, 17-17). Вторият мач между двата тима се очаква да бъде на 19 май.

Младите балканци спечелиха първите две четвъртини с еднакъв резултат - 26-19, и на полувремето имаха аванс от 14 точки - 52-38. След почивката обаче техните съперници определено ги надиграха, най-вече под коша и спечелиха третия период с 23-15, с което намалиха изоставането си на 67-61. Много оспорвана бе и последната част. Минута и 30 секунди преди края Балкан водеше само с 3 точки - 81-78, но успя  да победи с 84-78.

Най-резултатен за Балкан с 31 точки бе Александър Гавалюгов със стрелбба 13 от 28, той има и 6 асистенции.   С 16  е Михаил Гавазов (8 борби), 13 отбеляза Иво Корестилов,  11 вкара Стефан Михайлов. Със 7 е Михаил Калинов, 6 добави Кристиян Василев, който овладя 11 борби.

За Политехника петима са с двуцифрен точков актив. Най-резултатен с 15 е Асен Попов, с 14 е Мартин Петров, по 12 имат Димитър Генов, Даниел Запрянов и Кристиян Георгиев.