В третата финална среща баскетболистите на Балкан спечелиха срещу Рилски спортист с 69-68 (20-14, 20-23, 17-21, 12-10). И намалиха резултата в серията на 2-1 победи за тима от Самоков. Четвъртият мач е четвъртък, 30 май отново от 19.00 ч. в Арена Ботевград.

Още преди началото на мача атмосферата бе приповдигната. Почти всички привърженици на Балкан вдигнаха специално изработени плакати за своя капитан Митко Димитров, който вчера претърпя операция на носа, който бе счупен на две места във втората среща. „С теб сме, капитане!“, пишеше на вдигнатите плакати с номера, с който той играе - 34. Въпреки че не игра, самият Митко Димитров изведе отбора на Балкан под мощните овации на привържениците на отбора. И остана на пейката на резервите до последната сирена, като ликуваше заедно със своите съотборници.

Срещата бе изключително оспорвана, въпреки известни амплитуди в играта и на двата тима. Балканци поведоха с двуцифрена разлика от 13 точки в 8-та минута - 18-5, частта завърши при 20-14. Във втория период Рилски спортист намали изоставането си до 3 точки - на полувремето резултатът бе 40-37 за Балкан.

Балканци започнаха слабо третата четвъртина, след която гостите водеха с 1 точка - 58-57. Напрежението взе връх в последните десет минути. В 35-та минута Рилски поведе с 5 точки - 66-61. Минута преди края обаче балканци изравниха при 67-67. Гостите отново излязоха напред с една точка - 67-68 при оставащи 44.6 секунди. При следващата атака Йордан Минчев бе фаулиран при стрелба от тройката 20 секунди до сирената. Той вкара два от наказателните удари - първия и третия, за 69-68 за Балкан. В последната атака гостите не успяха при стрелбата си и залата изригна във възторг!

Майки Диксън бе най-резултатен за победителите с 19 точки, има и 5 борби. Със 17 е Сюприйм Хана, той направи 6 асистенции и отне три топки от съперника. С 16 точки и 8 борби е Йордан Минчев, 11 точки отбеляза Ерик Адамс, той също овладя 8 борби. С три точки е капитанъ в този мач Николай Грозев, с 2 е Георги Герганов, 1 добави Илиян Пищиков.

За Рилски спортист с 15 точки е Чавдар Костов, с 14 е Джоузеф Лоусън.

В Арена Ботевград бяха дошли и близо 500 привърженици на гостуващия тим. От техния сектор бяха хвърлени бутилки, наложи се охраната да бъде подсилена с полицаи. Агитката на самоковци, съставена предимно от пубери, на няколко пъти скандираше към Балкан „Селяни! Боклуци“.