Отборът на Балкан - момчета до 14 години, ще играе във финала за Купата на БФБ!. Воденият от Вкитория Маринова тим победи в единия полуфинал домакините от Вълци Разград д 66-64. И утре в битка за трофея ще срещне Доростол Силистра, който в първия полуфинал спечели срещу БУБА баскетбол с 66-63.

Малките балканци обърнаха мача с домакините главно в последната четвъртина. След първата изоставаха с 23-16, на полувремето Вълците водеха с 1 точка - 42-41. След третата част те имаха преднина от 3 - 58-55. Но в последните десет минути Балкан игра по-добре, спечели ги с 11-6, а с това и мача с 66-64. Зелените изравниха 64-64, а при оставащи 34.8 секунди поведоха с 66-64, и до края контролираха събитията на терена.