В събота в среща от 9 кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан спечели като домакин срещу Сливнишки герой с 2-1 (1-1). Първи шанс за гол имаха домакините, когато в 33-та минута удар на Павел Петков профуча на сантиметри от сглобката на гредите.

В 41-та минута той изпълни ъглов удар и най-съобразителен бе централният защитник на Балкан Майкъл Георгиев, който вкара за 1-0. Само три минути по-късно обаче той сгреши фатално при връщането на топката към вратаря и гостите изравниха за 1-1.

Десет минути след началото на второто полувреме Дейвид Йорданов направи чудесен пробив и бе подкосен на сантиметри пред наказателното поле. С отлично изпълнение на прекия свободен удар Павел Петков изведе отново Балкан напред – 2-1, и този резултат се запази до края.