Днес юношите на Балкан до 18 години спечелиха първия си мач от квалификациите за елитната А група Запад. В Арена Ботевград те победиха БУБА баскетбол със 111-93 (30-26, 57-49, 80-76).

След първата минута на втората част воденият от Мирослав Ралчев тим на Балкан имаше двуцифрена преднина 37-26, която в 23-та минута на мача достигна до 15 точки - 68-53. Постепенно обаче техните съперници започнаха да стопяват изоставането си и в 28-та минута резултатът бе 73-71 за Балкан. В средата на последната четвъртина БУБА изравни при 89-89. Последва обаче силна серия на Балкан, който постигна изразителен успех със 111-93.

Ивайло Христов бе най-резултатен с 23 точки. Трима отбелязаха по 16 - Михаил Калинов, Марк Шопов и Тихомир Николов, с 14 точки е Хубанов. За БУБА с 34 точки се отличи Груев.