Тази вечер Балкан изигра първото от трите поредни домакинства в група J на турнира за Купата на ФИБА Европа. Негов съперник бе словашкият Приевидза.

В този мач играчите на Балкан бяха далеч от онова ниво, които искат всички - и в клуба, и от публиката. Бе надигран категорично и загуби със 70-89 (11-26, 17-23, 18-23, 24-17).

Балканци започнаха изключтелно зле - Приевидза поведе с 10-2 и треньорът на Балкан Васил Христов взе първия си таймаут окогато бяха изминали едва  2 минут и 42 секунди.  От него очевидно нямаше полза - в 7-та минута резултатът бе 26-5 за Приевидза, като домакините вкараха втория си кош чак в седмата минута. .

По същия начин се разви срещата и във втората четвъртина. В 16-та минута резултатът бе 40-17 за гостуващия тим, а полувремето завърши при 49-28.  За първите двайсет минути стрелбата на Балкан за 2 точки бе 8 от 21 - 27.8%, от тройката - 2 от 15, изоставаше със 7 борби по-малко и с 5 асистенции.

Нещата не се промениха и в третия период. В 26-та минута Приевидза водеше с 61-33, а след края му резултатът бе 72-46.

Едва в последната част Балкан започна да се представя малко по-добре. И до края на два пъти успя да свали изоставането си до под двайсет точки.  Приевидза водеше през цялото времетраене на мача - 39 минути и 33 секунди.

Георги Герганов е с 16 точки за Балкан, с 15 е Константин Тошков, 13 има Георги Боянов. В игра не влезе Кори Рийвс, Васил Христов каза след мача, че това е  решение, т.е. .треньорско решение.

За Приевидза топреализатор с 22 точки стана Дайшон Найт, с 20 е Кийт Джордан, 19 вкара финландецът Рему Райтанен, третият мериканиц СиДжей Джаксън е с 12 точки и 9 асистенции.

В следващия кръг другата сряда Балкан ще бъде домакин на грузинския Кутаиси .