Днес на стадиона на Герена в Ботевград футболистите на Балкан постигнаха категорична победа над втория тим на Левски с 4-1 (2-1). Това бе среща от 15 кръг на Югозападната трета лига.

Балканци поведоха с 1-0 оше в 7-та минута с гол на Николай Миков. В 13-та минута гредата спаси домакините от гол, а между 23-та и 26-та минута вратарят на гостите спаси силни удари на играчи на Балкан.

В 38-та минута младите играчи на сините изравниха със силен удар от упор. Но само минута по-късно в ответната атака Балкан си върна водачеството с попадение на Георги Тафраджиев.

Две минути след началото на второто полувреме домакините дръпнаха с 3-1 с гол, отбелязан от Александър Иванов, който със силен удар опъна мрежата на сините след отлична многоходова комбинация. В 79-та току-що влезлият 17-годишен Георги Стефчов с отмерен точен удар вкара четвърти гол за Балкан за крайното 4-1.

С тази победа Балкан се изкачи на шесто място с 20 точки, с голово съотношение 23-29.

В следващия кръг на 2 ноември от 14.00 ч. Балкан е гост на Септември II.