Футболистите на "Балкан" се наложиха над столичния "Академик" с 1-0 в мач от 13-ия кръг на Западната "Б" група. Победния гол вкара Иван Редовски във втората минута от даденото от рефера добавено време от 3 минути.

Основната заслуга за попадението обаче бе на Мариян Христов. Той майсторски пое топката с гърди и отправи топовен изстрел в очертанията на вратата. Вратарят Красимир Гьорев, който бе безгрешен до този момент, отби удара, но Редовски бе нащрек и вкара топката в мрежата. С негов гол само преди три дни "Балкан" изхвърли от турнира за Купата на България елитния "Локомотив" Мездра.

"Балканци" търсеха победата до последно и тя им се усмихна, макар и в самия край на мача. Гостите от "Академик" се бяха затворили през целия мач и на домакините бе доста трудно да достигнат до ударни позиции, но логиката от по-настойчивото тъсене на победата възтържествува.

"Зелено-белите" вкараха гол още в 15-та минута чрез Георги Иванов, но той бе отменен от главния рефер Ивайло Стоянов от Петрич заради игра с ръка на нападателя. През второто полувреме Стоянов можеше да посочи и бялата точка в пеналта на гостите за игра с ръка на техен бранител, но не го направи.

Цяло първо полувреме гостите рядко излизаха от своята половина, но контрите им бяха доста опасни. Единственото им чисто положение бе в 79-та мин., когато удар на Траян Радулов профуча покрай левия страничен стълб.

"Балкан": Николов, Цветко Иванов, Боян Георгиев, Николай Стоянов, Христо Арангелов, Цветомир Ралков (70 - Емил Шаламанов), Григор Стойчовски, Кирил Кръстев (72 - Ивайло Стоименов), Кръстьо Иванов, Иван Редовски, Георги Иванов (60 - Мариян Христов)

"Академик": Красимир Гьорев, Люомир Божанков, Никола Асенов, Цветан Антов, Траян Радулов, Мирослав Будинов (74 - Радослав Иванов), Димитър Вутов (60 - Димитър Георгиев), Аспарух Василев (89 - Петко Петков), Стойчо Младенов, Юлиян Петков, Костадин Пилитов