Звездата на Олимпиакос Александър Везенков говори преди медии преди днешния двубой от редовния сезон в Евролигата по баскетбол за мъже срещу Дубай.  Срещата е във вторник от 18.00 ч. ще бъде излъчена пряко то Макс Спорт.

Първо, коментирай отбора на Дубай. Има ли ключов играч, върху когото ще се фокусира защитният план на Олимпиакос? 

- Става въпрос за много талантлив отбор, който по природа играе офанзивен баскетбол. Те играят в бързо темпо, с много притежания на топката и трябва да бъдем особено внимателни, защото разполагат с богат талант в нападение. Не мога да избера един ключов играч, но бих казал, че завръщането на Джанан Муса е много важно. Те са много непредсказуем отбор и вече показаха колко са добри, особено у дома.

Помогна ли ви пътуването ден по-рано, за да се адаптирате?

- Разбира се, това пътуване е различно. Малко по-специфично е и малко по-дълго от обикновено, но слава Богу, клубът се погрижи пътуването да мине възможно най-гладко и сега сме напълно готови за мача.

През последния месец имаш поредица от силни представяния, които съвпадат с доброто лице на Олимпиакос тази година. Добрият Саша ли прави Олимпиакос победител, или добрият Олимпиакос прави Саша още по-добър?

- Мисля, че нещата са взаимно свързани. Най-важното за мен е отборът да играе добре и да побеждава, защото победите дават самочувствие и време да работим още повече. Винаги давам 100%, за да може отборът да печели. Това ме интересува и това ще продължа да правя докрай.