След като разработената от община Ботевград Концепция за интегрирани териториални инвестиции (КИТИ) получи одобрение за финансиране с европейски средства, започна реализацията на заложените в нея проекти. Един от тях е въвеждане на мерки за енергийна ефективност на сградата на поликлиниката. Тя на практика е единственият останал неремонтиран блок на болничния комплекс в Ботевград. Проектът предвижда саниране на фасадата и подмяна на дограмата. Сегашната облицовка на сградата, която е от камък, няма да се премахва, а върху нея ще се направят другите изолации. Проектът е направен от студио Писарски дизайн – София. Обществената поръчка за извършване на строително-монтажните работи е спечелена от сдружението „ВМЖ Строй“. Общата стойност на инвестицията, която включва проектирането и строителството, възлиза на 1 153 000 евро. Реализирането на проекта ще подобри енергийната ефективност на сградата, ще намали експлоатационните разходи и ще осигури по-добри условия за пациентите и медицинския персонал.




Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари