Днес се проведе заседание на Борда на директорите на Евролигата, на което бяха утвърдени както отборите в Евролигата и в Еврокъп, така и програмата в двата турнира.


 


При първото си участие във втората по сила клубна надпревара в Европа Балкан ще започне своите мачове от първия кръг на 29 септември. 


 


 Балкан получи едногодишен лиценз и е вторият български отбор, който ще запише участие в турнира, който тогава се наричаше УЛЕБ Къп, след Лукойл Академик между 2003 и 2014 година.


 


На днешната среща на акционерите стана ясно, че Монако е последният тим, който оформи цялостната картина с участниците, получавайки 5-годишен лиценз.


 



От следващия сезон Еврокъп ще се състои от 32 тима. В новия формат всичките отбори ще бъдат разпределени в четири групи по осем. Напред ще се класират 16 тима , които продължават към плейофите, започващи от осминафиналите. Всичките елиминационни фази ще се играят от две победи в три мача.