Завърши първото в историята на двата съседни отбора дерби между Балкан Ботевград и Чавдар Етрополе при поделен резултат от 0:0.  Мачът се игра днес от 14:30 часа на стадиона в Ботевград.
Над 1500 привърженици наблюдаваха срещата между двата отбора, от които повече от 500 бяха от Етрополе.
Мачът премина в бърз ритъм на игра, с поделени врязвания и удари в двете врати, но в крайна сметка без резултат.
През първото полувреме домакините доминираха, но от средата на второто полувреме гостите се окопитиха и показаха добра игра.
В 22 минута съдията отмени явна дузпа за Чавдар, което предизвика не само негодуването по трибуните, но като че ли мобилизира елените да търсят реванш над съдийското решение.
Това беше и последният, 15-ти кръг от есенното първенство в Западна Б професионална футболна група. След победата на Спортист Своге на свой терен, Чавдар Етрополе ще „зимува” на пето място.
На първо място в класацията е Монтана с 40 точки и с аванс от 5 точки преднина в групата пред Пирин Благоевград-35 точки, Спортист Своге и Рилски спортист Самоков имат по 29 точки и на 5-то място е Чавдар Етрополе с 28 точки.
На последните три места са Етър-7, Белите орли-6 и на последно място Марек с 4 точки.