В третия си мач от група Д на турнира за Купата на ФИБА Европа баскетболистите на Балкан повториха номера от първия. Преди две седмици в Ботевград срещу унгарския Егис Кьорменд на полувремето те имаха аванс от 16 точки. През третата част обаче тази преднина се стопи яко дим и в края зелените паднаха с 1 - 83-84.

Същото стана и тази вечер в белгийската столица Брюксел. След първите две части Балкан бе напред с 16 точки - 47-31. След почивката този аванс изчезна съвсем само за десет минути, въпреки че в състава на домакините за този мач отсъстваха двама основни играчи - реализаторът Александър Лиходжиевски и Домиен Лобри. В средата на последната четвъртина зелените отново поведоха с 5 точки, но не можаха да го удържат и загубиха с 81-78 /21-25, 10-22, 29-13, 21-18/. А с това на практика и всякакви шансове да излязат от тази група, тъй като вече са с 3 загуби в трите си срещи.

Много силен мач за Балкан изигра Брандън Фортънбъри. Той стана топреализатор с 27 точки и е с най-висок коефициент. 27 секунди преди края обаче пропусна да отбележи след пробив при 77-76 за белгийците. Павел Иванов отбеляза 13 точки, 10 има Игор Кесар, 8 - Уошингтън, 7 - Захариев, 4 - Брукс.

За Брюксел с 22 точки е гардът Кей Ти Керъл, със 17 - Саймънс, 16 вкара литовецът Пециюкевичус, с 13 е Питърсън.

Много оспорвана бе и другата среща от група Д. Унгарският Кьорменд измъкна успеха като домакин на Керавнос след продължение с 93-92.