Тази вечер в Арена Ботевград холандският Ню Хироус Ден Бош спечели мача-реванш от вториа квалификационен кръг срещу Балкан с 68-66. Но въпреки загубата  домакините се класираха за груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа, тъй като преди седмица бяха победили като гости с 10 разлика - 86-76.

Треньорът на Ден Бош - бившия селекционер на Хърватия  Ивица Скелин, добре бе разчел играта на зелените от първия мач и бе намерил сериозни противодействия срещу Балкан. Особено силна бе играта на холандския тим в защита, която определено затрудни офанзивните действия на домакините.

Първата четвъртина завърши 16-16, след втората Балкан взе крехък аванс от 3 точки - 34-31.  Ден Бош направи ударна трета част, като още в средата й бе заличил изоставането си от първата среща - резултатът в 25-та минута бе 36-46. До края на четвъртината балктанци успяха да смъкнат разликата до 7 - 49-56.

Напрежението достигна своята кулминация и в последните десет минути, в които двата тима имаха поделено надмощие. Първо Балкан доведе до пасив от 1 точка две минути и половина след началото на частта при 55-56. Когато оставаха 5 минути, обаче, Ден Бош отново стигна до 8 разлика.  В решителните моменти зелените се възползваха от грешки на съперника и смъкнаха изоставането си само до 2 точки - 66-68 след последната сирена.

Силен мач за Балкан изиграха Микейл Хопкинс и Димитър Димитров, които реализираха съответно 18 и 17 точки. С 10 точки и 7 асистенции, но и с 4 грешки, е Брендън Браун. Крис Минков вкара 8 точки, с 5 е Танксли Ефианай, 4 добави Роузбъро,  с 3 е Венци Петков, който имаше здравословни проблеми и не бе напълно готов за мача.

За Ню Хироус над всички бе Джонатан Уилиямс с 21 точки, високият 175 см гард Кешън Шерил вкщара 13, с 11 е Ван Оострум.