Днес в предпоследния есенен кръг на Югозападната трета лига домакините от Банско разгромиха Балкан с 6-2. След тази среща зелените остават на 15-то място с 15 точки и голова разлика  28-35.

Банско поведе с 1-0 в 14-та минута с гол на Христо Петров. Посладвеха обаче силни минути на Балкан, който с две попадения успя да обърне резултата до 1-2 с голове на Данчев и Цветанов. До края на първото полувреме домакините изравниха в 43-та минута, като отново точен бе Хрито Петров.

През второто полувреме в рамките на 8 минути банско отбеляза два гола - в 54-та Р. Иванов и в 62-та Лефтеров. Още 8 минути след това Балкан остана с 10 души, след като червен картон получи Ивайло Златев. До края на срещата Банско отбеляза още две попадения - в 72-та Христо Петров оформи своя хеттрик за 5-2, а финалното 6-2 фиксира Дурчов.

В последния кръг другата събота Балкан е домакин на Ботев Ихтиман.

Останалите резултати от кръга: Ботев Ихтиман - Беласица 1-2, Свобода Пещера - Вихрен 3-1, Марек - Миньор Перник 3-0, Рилски спортист - Германея 5-1, Септември Симитли - Чавдар Етрополе 1-1, Пирин ГД - Пирин Разлог 0-2, Сл. герой - Хебър 1-3, ЦСКА 1948 и ОФК Елин Пелин играят в неделя.