Днес в първото си домакинство от новия сезон на Югозападната трета лига футболистите на Балкан взеха само една точка срещу Банско. За трите не им достигна точен удар след многото пропуски пред вратата на гостите.

Балканци поведоха с 1-0 в 25-та минута, когато Здравко Атанасов засече отлично прострелно подаване на Павел Петков. Две минути по-късно удар на Здравко облиза страничната греда на вратата, пазена от Абди Абдиков.

След попадението играчите на Балкан се поотдръпнаха, но гостите не можаха да сътворят нищо опасно. Началото на второто полувреме Банско започна по-мобилизирано. Въпреки това можеше да получи втори гол, след като в 53-та минута удар отново на Здравко Атанасов мина на сантиметри покрай гредата. В ответната атака гостите намериха защитата на домакините неподготвена и изравниха след удар с глава.

Веднага след изравняването футболистите на Банско уплътниха пространствата в собствената си половина. Въпреки това балканци създадоха немалко опасни ситуации, които за тяхно съжаление не можаха да реализират. В 58-та минута Здравко Атанасов отново бе близо до гола. В 63-та минута удар на Йордан Дамянов бе блокиран от защитата, а в 72-та минута от удобно положение Калоян Бонев нанесе слаб удар с глава.

В следващия трети кръг, който е в сряда, 16 август, Балкан е гост на Ботев Ихтиман.

Останалите резултати от днешния втори кръг: Левски II - Ботев Ихтиман 0-1, Витоша Бистрица - Чавдар Етрополе 2-1, Вихрен - Оборище 5-2, Септември II - Миньор Перник 1-4, Сл. герой - Симитли 2-1, ЦСКА 1948 III - Кюстендил 0-3, ОФК Костинброд - Рилски спортист 0-2, ЦСКА II - Хебър II 3-1, Славия II - Пирин Разлог на 13 август.