Баскетболният отбор на "Балкан" постигна първата си победа в новия шампионат. Тази вечер се наложи, и то със съкрушителна разлика от 31 точки, гостуващия "Сливен".

Гостите от града на стоте войводи, които вече имаха една победа - в първия кръг като домакини срещу "Дунав" Русе, оказаха съпротива само до средата на първата част. След това домакините доминираха тотално до самия край, като в последните минути разликата набъбна до впечатляващите 31 точки - 96-65.

Трима от "Балкан" отбелязаха общо 72 от тези 95 точки. Над всички бе Атанас Радев, който властваше осезаемо и под двата коша. Нaско (на снимката) записа дабъл-дабъл с отбелязаните от него 29 точки и овладените 12 борби - по 6 в защита и в нападение.

Иван Лилов завърши с 23 точки, като наниза 3 тройки, сграбчи 9 борби, направи 4 асистенции и пресече 4 паса, а залепи и един чадър.

Страхотно начало направи Дуейн Мортън, който е с актив от 20 точки и 4 борби. Добре се включи и крехкият гард Кристиян Борисов.

Балкан - Сливен 96-65

(23-16, 28-22, 18-11, 27-16)

Балкан: Болковац 7, Миленков 0, Иван Лилов 23, Радев 29, Мортън 20 (Любомир Лилов 6, Борисов 5, Наков 0, Билбия 2, Янков 2, Райков 2)

Сливен: Димитър Петков 4, Динев 18, Георгиев 19, Шарет 7, Стоян Петков 9 (Голов 6, Гюров 2, Колев 0, И. Георгиев 0, Йоргов 0, Цветанов 0, Кутулов 0)