Гостите от “Славия” водеха само до 11-та секунда с 2-0. Успокояващото 10-2, постигнато за 5 минути, отпусна домакините и в края на първата част  “белите” се доближиха до 1 точка - 23-22. Но цялата интрига бе дотук.

След това с бързи и атрактивни изпълнения “балканци” отбелязаха първото полувреме  59 точки. През второто – почти още толкова и леко спечелиха мача. В отделни периоди им липсваше мотивация, особено в защита, с което позволиха на “Славия” да вкара цели 12 тройки, срещу само 7 за “Балкан”.

Трима  са с над 20 точки: Бозов 26, Радев 24, Лилов 21. Юношата на “Лукойл Академик” Йовчо Атанасов отбеляза 26 за “Славия”.

Въпреки че изходът на срещата бе предизвестен, публиката се забавляваше с доста добрите изпълнения не само от страна на домакините, но и от приятната игра на "Славия". Най-много обаче зрителите се кефеха на двамата рефери Боян Алексиев и Красен Иванов. Те така се престараха - особено  Алексиев, че отсъдиха над 10 неспортсменски нарушения срещу играчи и на двата тима, повечето без особени основания. Отчаян от това, плеймейкърът на "белите" Ивайло Константинов тръгна преждевременно към съблекалнята още в началото на третата част. "Досега не ми е свирено нито едно умишлено нарушение, Алексиев обаче ми даде две само в един мач", обясни синът на известния в миналото рефер Иван Савов.

Балкан – Славия 113-81 (27-23, 32-23, 24-19, 30-16)

Балкан: Миленков 12, Маринов 2, Лилов 21, Радев 24, Бозов 26 (Наков 5, Хорозов 7, Райков 14, Тенев, Иванов, Дончев)

Славия: Караклиев 9, Константинов 9, Жечев 6, КТолев 14, Запрянов 4 (Атанасов 6, Якимов 4, Димов 9, Костов, Венев)

Рефери: Алексиев, Иванов

Снимка: Любо Лилов