В първия си мач от новия шампионат на НБЛ балканци постигнаха категоричен успех при гостуването си на Берое Стара Загора. Те спечелиха с резултат 101-78.

Домакините от Берое излязоха пределно мобилизирани пред своята публика за първия си мач от новия шампионат. И до средата на първата част натрупаха преднина от 7 точки - 14-7. Само след две минути с тройка на Мартин Маринов Балкан излезе напред с 15-14 и след няколкократна смяна на водачеството първата четвъртина завърши при 26-25 за Берое. След средата на втората част балканци постепенно започнаха да правят аванс, който минута преди края стана двуцифен при 40-51, а в самия край на полувремето тройка на Острев доведе до преднина от 12 точки преди почивката - 54-42 за Балкан.

За това първо полувреме най-резултатни за Балкан бяха Брандън Фортънбъри с 16 точки и Николай Върбанов с 10.

В третата част зелените от Ботевград продължиха със силните си изяви. Продължиха да поддържат двуцифрена разлика, която секунди преди края на четвъртината, отново с тройка на Острев, бе фиксирана на 77-59 за Балкан.

Веднага след началото на третия период тази разлика стана 20 точки при 80-60, а след още три минути достигна до 27 точки след  - 88-61. До края балканци нямаха проблеми да поддържат солидния си аванс и победиха със 101-78.

Седем баскетболисти на Балкан вкараха повече от десет точки. С 23 е Брандън Фортънбъри, 16 точки има Николай Върбанов, който е със стопроцентова стрелба - 7 от 7 от игра и 2-2 от фаула. Цветослав Острев отбеляза 13 точки, с 12 е Васил Александров, капитанът Мартин Маринов вкара 11, с по 10 са Мартин Дурчев и Душан Цветкович. За Балкан не играха Иван Лилов и Сет Джаксън, както и контузеният Марко Бръкич.

За Берое най-много точки - 21, отбеляза Остън Барнс. С 11 е Робърт Мур, по 10 имат Тенчо Тенчев и Еврик Гари.