Момчетата на "Балкан" до 14 години заеха третото място в първото издание на турнира за Купата на България в тази възраст. Днес в срещата за 3-4 място те победиха "Лукойл Академик" с 63-50.

Първата петица започна зашеметяващо и взе категоричен аванс след първата четвъртина - 26-9. Втората петица на "Лукойл Академик" бе по-добра от тази на съперника си и намали резултата на полувремето само на 8 точки - 33-25.

В началото на третата част водените от ботевградския треньор Мирослав Ралчев момчета от "Лукойл Академик" изиграха няколко силни минути, като сведоха пасива си само до 3 точки. Опитите им за обрат обаче стингаха до тук. С отлична игра на плеймейкъра Николай Маринов "Балкан" си осигури добър аванс от 10 точки - 52-42 в края първите 30 минути. А след това избраниците на треньора Михаил Михайлов увеличиха преднината си и интригата в мача свърши далеч преди края.

Николай Маринов, който е брат на баскетболиста от мъжкия тим Мартин Маринов, стана топреализатор с 19 точки, като взе 5 борби и подаде 4 завърващи паса. Цветан Георгиев е втори по резултатност с 12 точки, той овладя и 6 борби. Най-много топки под двата коша взеха Преслав Николов - 10 и Александър Везенков - 9.

Балкан - Лукойл Академик 63-50 (26-9, 7-16, 12-9, 18-8)

Балкан: Николай Маринов 19, Цветан Георгиев 12, Йордан Василев 5, Александър, Преслав Пешев 3,  Везенков 6 (Андриан Димитров 12, Преслав Николов 5, Иван Велчев, Петър Василев 2, Матей Митев, Ивко Ивков)

Лукойл Академик: Георгиев 10, Тончев 3,Минков 11, Вълчев 8, Докторов (Дудев 5, Тенев 2, Михайлов 6, Димитров, Гайтанов 5, Цеков)