Спартак (Плевен) се наложи като домакин над Ямбол със 115:86 в последния кръг от шампионата и така регистрира първия си успех срещу ямболии през този сезон у дома. В предишното си гостуване отборът от Ямбол сензационно надигра плевенчани.

След този успех Спартак се изравни с други два тима, спорещи за третото място, но по показатели остава четвърти в надпреварата преди плейофите. Тази позиция пък им гарантира домакинско предимство пред петия  Рилски спортист.

Двубоят между Спартак и Ямбол започан напълно равностойно и след 10 минути игра домакините водеха само с 2 точки (25:23). Последваха три части на тотален превес за момчетата на Дарин Великов, които нанизаха 67 точки на противника през второто полувреме. На почивката резултатът бе 48:37.

Капитанът Хрисимир Димитров бе най-полезен за своите с 23 точки, 11 борби и 4 асистенции. Саша Топчов вкара 21 точки, а  Роб Престън добави 17.

За гостите от Ямбол Павел Маринов завърши с 18, а Иван Марчев вкара 15 точки.

И двата отбора стартират в плейофите в четвъртък (7 май). Ямбол гостува във Варна, а Спартак (Плевен) приема Рилски спортист.

В друг мач от кръга Рилски спортист логично победи гостите от Сливен с 102:51 точки.