Левски победи изключително трудно Сливен с 1:0 на "Георги Аспарухов". В герой за "сините"  отново се превърна Георги Иванов, който реализира единственото попадение в 72-ата минута. Гонзо обаче получи контузия и доигра срещата "на един крак".

Домакините се представиха много слабо и стигнаха до успеха единствено, благодарение на головия усет на Иванов. Жоазиньо изпусна дузпа през първата част, но това бяха и двете най-опасни ситуации пред врата на Сливен. Гостите, от своя страна, играха много добре и можеха да стигнат до нещо повече, но не им стигна късмет и самоувереност.

Наставникът на Левски Емил Велев не можеше да използва контузените Георги Петков, Христо Йовов и Юсеф Рабех. В стартовия състав място намери юношата Иван Цачев, а титуляри в защита са Давид Бистрон и Виктор Генев. Отбраната на Левски обаче отново действа безобразно и Сливен имаше няколко много добри положения.

Първата опасност бе пред вратата на гостите.

Във 2-ата минута Георги Иванов бе близо до гола. Гонзо, който излезе със специална маска, предпазваща оперираната му скула, се пребори за една топка, напредна сам и стреля, но вратарят Здравко Чавдаров изби в корнер.

В 8-ата Миндев бе подсечен в наказателното поле от бавния Бистрон, но сигнал от страна на рефера Станислав Тодоров не последва. 5 минути по-късно Сливен вече можеше да води, но ударът на Миндев мина встрани от вратата на Митрев.

В 23-ата право на единайсетметров наказателен удар получиха домакините. Ивелин Янев игра с ръка в наказателното поле  и този път реферът не се поколеба - дузпа. Зад топката застана Жоазиньо, но ударът не бразилеца бе спасен от Чавдаров.

Малко по-късно Сливен организира поредната си опасна контра. Иван Стоянов излезе сам срещу Митрев, но би във вратаря.

През тези първи 45 минути атаките на Левски бяха малко и безопасни, а играчите на Сливен печелеха единоборствата в средата на терена.

Веднага след почивката Емил Велев пусна Фелипе да Коща и Зе Соарес вместо Цачев и Тасевски в опит да укрепи халфовата линия. Малко по-късно пък Георги Христов замени инертния Мирослав Иванов. Така Гонзо и Христов оформиха нападателно дуо, а Да Коща заигра  на мястото на М. Иванов.

Въпреки това, втората част започна с ново опасно положение пред вратата на Левски. Митрев трябваше да излиза извън наказателното поле и ида чисти топката под носа на двама играчи в оранжеви фланелки.

В 61-ата минута Зе Соарес опита опасен удар, който мина на сантиметри встрани от гредата на Чавдаров. Няколко минути след това и Да Коща стреля отдалеч, но също неточно.

20 минути преди края паниката за пореден път властваше пред вратата на Левски. Гостите обаче не успяха да се възползват от разбъркването, настъпило след удара на Въндев.

Точно тогава дойде моментът на Георги Иванов, който отново измъкна "сините". Жоазиньо напредна по левия фланг, елиминира защитник в оранжево и пусна към точката на дузпата. Там Гонзо изпревари бранител на Сливен и вратаря Чавдаров и откри- 1:0.

Идолът на Сектор "Б" обаче получи контузия при тази ситуация. Въпреки това, Иванов се жертва и остана на терена, макар и на един крак.

ЛЕВСКИ - СЛИВЕН 1:0

1:0 Г. Иванов (72')

Стартовите състави:

ЛЕВСКИ:Митрев, Минев, Бистрон, Генев, Сърмов, М. Иванов (57'-Г. Христов), Тасевски (46'-Да Коща), Цачев (46'-Зе Соарес), Жоазиньо, Г. Иванов;

СЛИВЕН:Чавдаров, К. Стоянов, Киков, Зафиров, Ив. Янев, П. Стоянов, К. Янев, Миндев, Илиев (80'- Иса), Ив. Стоянов, Петаков (66'-Въндев).

Стадион: "Георги Аспарухов", София

Главен съдия: Станислав Тодоров