Отборът на Челси разгроми Арсенал с 4:1 на "Емирейтс" в двубой от 36-ия кръг на Премиърлийг. "Сините" поведоха с 2:0 още през първата част, с което предрешиха крайния изход. През втората част Коло Туре си отбеляза автогол за 3:0, а Никлас Бендтнер върна едно попадениe. Крайният резултат бе оформен от Флоран Малуда в края.

По този начин Челси сложи край на серията на "артилеристите" от 21 мача без загуба в Премиърлийг. С успеха "сините" си гарантираха 3-ото място в крайното класиране, което означава, че ще играят директно в групите на Шампионската лига. В същото време Арсенал със сигурност ще завърши на 4-о място и ще играе в квалификациите.

Като цяло срещата бе равностойна, но домакините изпуснаха своите положения, докато "сините" успяха да ги реализират.

Още в 18-ата секунда Арсенал стигна до добро положение, но Тио Уолкът стреля над вратата. В 7-ата минута отлична атака на "артилеристите" завърши с извеждащ пас към Уолкът. Ударът на таланта обаче бе спасен от Петър Чех. Малко по-късно отново Тио Уолкът имаше възможност, но този път стреля неточно.

В 28-ата минута противно на логиката гостите излязоха напред в резултата. Дидие Дрогба центрира и Алекс с глава прати топката в мрежата, отбелязвайки 4-ото си попадение от началото на сезона. Голът пречупи устрема на домакините. В 39-ата минута Никола Анелка вкара страхотно попадение на бившия си тим и Челси поведе с 2:0. Френският нападател получи топката и с мощен фалцов удар от 25 метра прати направи Фабиански безпомощен. Попадението е под №17 за Анелка, с което той се доближи само на един гол до Кристияно Роналдо, който е лидер при реализаторите в Премиърлийг.

Второто полувреме започна отлично за гостите и  в 49-ата минута Коло Туре си отбеляза автогол, с което резултата стана класически.

След попадението "топчиите" се опитаха да се върнат в мача. В 57-ат минута Тио Уолкът направи пореден пропуск пред Чех. Преди него и Ван Перси изтърво отлично положение.

Все пак в 70-ата минута резервата Никлас Бендтнер с глава върна едно попадение, след като надскочи Есиен. Три минути по-късно датчанинът отново стреля опасно с глава, но ударът му бе слаб и не затрудни Чех. Седем минути преди края, след уникално меле пред Петър Чех домакините можеха да стигнат до втори гол, но седналият на земята вратар на Челси спаси тима си. Две минути след това Емануел Адебайор бе изведен в отлична позиция, бутна топката покрай Чех и падна на земята, искайки дузпа. Съдията Даут обаче даде знак играта да продължи.

В ответната атака Челси вкара четвърти гол - Малуда бе изведен сам срещу Фабиански, но вратарят спаси. При добавката Анелка нацели гредата. Топката обаче попадна отново в Малуда, който останал на празна врата не сгреши - 4:1.

До края резултатът се запази и "сините" добавиха 3 точки към своя актив.

АРСЕНАЛ - ЧЕЛСИ 1:4