Баскетболният отбор на "Балкан" - момчета до 14 години, постигна изразителна победа на започналия днес в Ботевград финален турнир за определяне на шампиона в тази възраст. Възпитаниците на треньора Михаил Михайлов сразиха "Шумен" с категоричното 76-56.

Първата петица взе солиден аванс 23-10 след първите 10 минути. Втората бе още по-категорична - 33-16 и общо 39-18 на полувремето.

При смесените петици в третата и четвъртата част "зелените" продължиха да налагат превъзходството си. В началото на последната четвъртина преднината им достигна 35 точки, след това резервите позволиха на своите съперници да намалят пасива си само на 20 точки за крайното 76-56.

Николай Маринов (на снимката - с номер 11) стана най-добър реализатор в срещата с отбелязаните от него 18 точки.  С една по-малко - 17, завърши малкият Сашо Везенков. С 13 точки е Адриан Димитров, новото попълнение от Троян Диан Христов вкара 8 и овладя най-много борби под двата коша - 10.

По-високите момчета от Шумен спечелиха борбата, като овладяха 42 топки срещу 33 на "Балкан", но пък допуснаха два пъти повече грешки от домакините - 32 срещу 16.

Във втория си мач утре "Балкан" съперник на "Балкан" ще бъде добре познатият им отбор на "Рилски спортист" Самоков. Ще припомним, че всички срещи на "Балкан" от предварителната група "Б" започват в 18.00 часа.

В понеделник нашите момчета играят с "Берое" Стара Загора, във вторник с един от лидерите - "Овергаз", а в сряда ще имат за съперник "Шампион 2006".

Снимки: Любо Лилов