Шампионът на България Левски победи с 3:1 при гостуването си на Славия. Срещата от 4-ия кръг на "А" група бе 118-о издание на най-старото столично дебри. Още във 2-ата минута Седрик Бардон изведе "сините" напред в резултата. Французинът се разписа, след като Дарко Тасевски организира бърза контраатака и го изведе в чиста позиция. В последните секунди на първата част Зе Соареш удвои след нова контраатака на Левски. Десет минути преди края бразилецът Жуниор върна Славия в мача с хубаво попадение. Секунди преди края на срещата Николай Димитров подпечата победата на шампионите с мощен удар.

Срещата започна приказно за селекцията на Ратко Достанич и още във втората минута Бардон откри. След попадението "белите" се опитиха на вземат инициативата, но се отличиха с един опасен удар на Яшар от далечна дистанция и два на Галин Иванов. Стражът на Левски Георги Петков показа класа и спаси отбора си. В последните секунди на първата част Зе Соареш елиминира двама бранители на Славия и майсторски прати топката във вратата на Господинов за 2:0.

През втората Левски намали оборотите. Достанич пусна в игра последователно Георги Христов, Николай Димитров и Христо Йовов. Първият за пореден път не отличи с нищо особено. В 55-ата минута Георги Сърмов "изправи косите" на съотборниците с груба грешка, подобна на тази при първия гол на Дебрецен. Въпреки това  до гол не се стигна. Дюлгеров излезе сам срещу Петков преодаля го, но скъси ъгъла и Сърмов поправи грешката си като изби в корнер. Малко по-късно Георги Христов пропусна останал сам срещу вратаря на Славия.

В 79-ата минута "белите" се върнаха в мача. Бразилецът Жуниор се разписа, като прехвърли Петков за 1:2. Въпреки това тимът на Велислав Вуцов не стигна до нещо в срещата. В последните секунди резервата Николай Димитров с мощен удар вкара за 1:3.

Така Левски продължава без грешка в първенството в трите си срещи. Славия пък за пореден път разочарова и остава на 10-о място с 4 точки от 4 мача.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 1:3
0:1 Бардон (2)
0:2 Зе Соарес (45)
1:2 Жуниор (80)
1:3 Димитров (90)
СЛАВИЯ: Господинов, Б. Георгиев, Ренет, Й. Петков (10-Кавдански), Б. Дяков, Н. Петров, Дюлгеров, Попара (70-Ду Бала), Яшар (56-Коприваров), Г. Иванов, Жуниор
Старши треньор: Велислав Вуцов

ЛЕВСКИ: Г. Петков, Бензукан, Рабех, Топузаков, Вагнер, Сърмов, Бардон, Зе Соарес, Тасевски (76-Йовов), Жоазиньо (54-Н. Димитров), Кръстовчев (46-Христов)
Старши треньор: Ратко Достанич

Жълти картони: Н. Петров, Дюлгеров (Славия); Бензукан, Зе Соарес, Вагнер (Левски)