Непобеденият Арсенал се срина на "Олд Трафорд" и падна с 1:2 от шампиона Манчестър Юнайтед. Възпитаниците на Арсен Венгер на практика сами се биха, след като водеха с 1:0 на полувремето.,След почивката обаче съдията измисли дузпа за падане на Рууни в наазатеното поле а след това топчиите си вкараха и автогол, за да дарят трите точки на домакините.

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов също се включи на 100% в шоуто, като влезе в игра три минути преди края, за да направи феноменален пропуск сам срещу вратаря, а след това да участва в още една брилянтна контраатака на домакините, завършила с нов пропуск на Нани. В самия край на срещата драмата бе пълна, след като в 95-ата минута бе отменен гол  на Робин ван Перси заради засада на Абу Диаби. Заради протестите си срещу отмяната на гола, Арсен Венгер бе изгонен от скамейката на своя тим.