Грозен футбол, много ритане, съдията - естествено, педераст. Това е кратката характеристика на играния днес в Севлиево мач от шестия кръг на Западната Б група между "Видима-Раковски" и "Балкан". Заслужено или не, домакините - на второ място преди този кръг - победиха с 1-0 и прибавиха нови 3 точки в актива си.

С най-голям принос за победата на домакините е главният съдия Мартин Александров от София. Реферчето измисли дузпа против гостите в точно изчислен момент - минута преди края на първото полувреме. При центрирана топка на границата на наказателното поле Иван Редовски надскочи футболист на Видима", Александров обаче единствен видя нарушение в неговите действия и посочи бялата точка. Ивайло Раденцов бе точен и при двете изпълнения, тъй като съдията поиска повторно изпънение на дузпата заради предварително влизане на играчи на домакините в пеналта.

До този момент "зелено-белите" играха прибрано и въпреки че севлиевци повече владееха топката, не се виждаше по какъв начин могат да преодолеят Митев. Подвижното дупе от столицата спести няолко жълти картона на домакините за острите им влизания, при които се отличи цетралният нападател Антонио Павлов. При едно от тях още в 9-та минута напусна принудително Радко Мутафчийски. Малко по-късно за зверско влизане в краката на другия централен бранител на Балкан - Йонко Пейков, Александров отново си затрая. Сети се за картоните едва когато играчите от Балкан заиграха по дъщия начин.

Единственото опасно положение пред вратата на Митев домакините създадоха в 63-та минута, когато голкиперът изби акробатично насоен към десния му ъгъл удар на капитана Стойчев. Четири минути по-късно Митко Кръстев направи убав рейд, но ударът му към вратата бе блокиран в последния момент. Още 4 след това Петър Петров, заменил Лаков, от удобна позиция стреля в аут.

Последните 15 минути "балканци" натикаха изцяло домакините в собствената им половина и положенията пред вратата на "Видима" следваха едно след друго. Най-изгодна възможност за гол се откри пред Иван Редовски, който отлично се освободи от бранител на домакините, но друг защитни му изби топката секунда преди да нанесе голов удар.

На вратата на "Видима-Раковски" бе младият ботевградчанин Пламен Илиев. Съгражданите му не отправиха точни удари в очертанията на вратата му, с изключение на един в 88-та минута, когато нямащият още 18 години вратар спаси.

Минута по-късно "зелено-белите" претендираха за дузпа в тяхна полза, но изключително слабият рефер си направи оглушки.

Балкан: Митев, Спахиев, Пейков, Мутафчийски (9- Филипов), Арангелов, Ралчовски, Стойчовски, Ст. Иванов (60 - Ръждев), Кръстев, Златков (70 - Петров), Редовски

За втори път от началото на сезона Балкан бе порязан здраво като гост. Първия път това бе при гостуването на Ботев Враца, когато по абсолюно същия начин варненският рефер даде  дузпа за домакините, която видя само той.