Българският национален отбор по баскетбол остана на 13-о място на завършилото късно снощи Европейско първенство по баскетбол, което през тази година се проведе в Полша. "Трикольорите" загубиха и трите си мача от предварителна група "D" на надпреварата, съответно от домакина Полша, Турция и Литва. Българите попълниха карето от 4 тима, които записаха подобни показатели за всичките си срещи на шампионата и отпаднаха след първата фаза. Така нашите остават 13-и заедно с отборите на Израел, Латвия и Великобритания. Българският тим завърши 13-и и по време на предишното си участие на Европейско първенство - през 2005 година в Сърбия и Черна гора.

Титлата спечели световният шампион Испания, който на финала отнесе Сърбия с 85:63. Бронзът грабна съставът на Гърция, а на четвъртата позиция остана Словения. Шестицата допълниха отборите на Франция и Хърватия, с което спечелиха и последните две визи за Световното първенство в Турция догодина. Ето крайно класиране на Евробаскет 2009: