В контрола, играна тази вечер в Ботевград, баскетболният отбор на Балкан надигра категорично  Вардар Скопие с 89-55. Превъзходството на домакините се изрази ярко още през първата част, в която играчите на македонския тим отбелязаха едва 6 точки и тя завърши 28-6 за Балкан. Авансът на зелените продължи да расте лавинообразно и във втората четвъртина - в средата й резултатът вече бе 42-15.

През третата тимът на Вардар се опита да се върне в мача и започна да топи пасива си, като успя да го смъкне до 13 точки. В последната четвъртина, обаче, домакините бързо доведоха преднината си отново над 20 точки, а след последната сирена резултатът бе 89-55.

Йордан Бозов отбеляза 20 точки за 26 минути игра с отличен процент стрелба. С 14 точки  завърши Илко Нанев, с 13 точки и 5 асистенции е Иван Лилов.

За гостите от Вардар единствен с двуцифрен актив е Тони Грънчаров, вкарал 12 точки.

"Балкан" превъзхождаше и в стрелбата - 47% за 2 точки и 42 от тройката, и в борбата под кошовете - спечели 10 борби повече, има и 18 асистенции срещу 12 за Вардар.

Старши треньорът Петър Клечков не скри задоволството  от играта на своя тим. "Наистина играхме добре - и в защита, и в нападение. Направихме обаче и грешки. Като цяло обаче съм доволен", каза той.

Балкан - Вардар Скопие 89-55 (28-6, 18-21, 20-16, 23-12)

Балкан: Бенчев 6, Бозов 20, Ив. Лилов 13, Радев 6, Нанев 14 (М. Маринов 3, Л. Лилов 10, Миленков 6, Наков, Ст. Маринов 2, Вучков 5)

Вардар: Пенов 6, К. Николовски 2, Симич 8, Радуловски 3, Грънчаров 12 (Блажевски 8, Наумовски 2, Станков 3, Кузмановски 3, Гьоревски 1, Й. Николовски, Стояновски 1)