В контролна среща, играна тази вечер в Ботевград, Балкан победи младежкия национален отбор със 73-57 (18-17, 17-18, 20-12, 18-10).

Първото полувреме двата тима бяха равностойни, то завърши 35-35, като съперниците си размениха по една част с минимална преднина от 1 точка. През второто балканци доминираха и позволиха на своите млади съперници да отбележат само 18 точки. В последните две части домакините започнаха със силни серии - 10-0 в третата и 9-0 четвъртата, а най-голямата разлика от 19 точки в полза на Балкан се получи три минути преди края на срещата.

В състава на Балкан се включи в игра Иван Лилов. Той започна да тренира с тима от вчера, все още обаче не е обявено официално оставането му. Националът стана и най-резултатен с 14 точки. С 13 е Мартин Маринов, който вкара 3 тройки. Третият от Балкан с двуцифрен актив е сърбинът Урош Петрович, който реализира 10. Станимир Маринов завърши с 6 точки, с по 5 са петима - Джими Хънт, Йордан Бозов, Милан Биегович, Любомир Лилов и Тодор Тодоров.

За избраниците на Любомир Минчев най-много точки - 17, реализира Велислав Гълъбов. Николай Грозев отбеляза 11 точки.