Балкан отстъпи на Левски с 87-72 в последната си контрола, играна тази вечер в столичната зала Универсиада. Резултатът не е реален, тъй като особено през първото полувреме от секретарската маса тотално обърквахат очките - слагаха такива  не за отбора, който е вкарал кош, а за този който е получил, понякога дори забравяха да нанесат отбелязани точки. Резултатът обаче в случая съвсем не е толкова важен. Двамата треньори с стремяха да видят нивото на подготовка на своите играчи няколко дни преди старта на шампионата, а за Левски - и преди участието му в Балканската лига.

През първото полувреме "зелените" играха значително по-добре, преднината им достигна до 13 точки, а в края на полувремето бе 7 - 56-49. През второто, когато за Балкан не играха заболелият Йордан Бозов и все още невъзстановеният Атанас Радев, домакините стопиха разликата и третата част завърши 61-60 за нашите. В поседната четвъртина тръгна стрелбата на Арън Харпър, последните 5 минути Петър Клечков пусна резервите и разликата в полза на сините се увеличи.

Най-равномерно през целия мач за Балкан се представиха Любомир Лилов и Илко Нанев.