Днес се игра първият кръг за Купата на България. Измежду отборите, които ще играят в следващия кръг е и този на Чавдар Етрополе.
В един равностоен през първото полувреме и доминиращ от нашия отбор през второто полувреме мач, младоците на Чавдар спечелиха двубоя срещу съперника си с 1:0.
Оказал се почти сам срещу вратаря в 47-та минута Кирил Вълов го прехвърли с топката и я заби във вратата за 1:0. Поне още 5-6 пъти бяха ударите на нашите момчета към вратата на съперника срещу 1-2 от отсрещната страна, но до промяна в резултата не се достигна.
Не се промени резултата и след като Петър Пазийски получи червен картон за саморазправа със съдията.
През първото полувреме Пилето пък беше контузен и също напусна терена.
Ето и резултатите от първия кръг в турнира за Купата на България:
МАРЕК - Несебър - 4:0
СВИЛЕНГРАД - Академик София - 1:0
ДУНАВ РУСЕ - Спартак Пловдив - 2:1 след продължения (1:1 в редовното време)
СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ - Светкавица Търговище - 2:0
ЧЕРНОМОРЕЦ ПОМОРИЕ - Ботев Криводол - 1:0 след продължения (0:0 в редовното време)
БЕЛИТЕ ОРЛИ - Добруджа - 2:1 след продължения (1:1 в редовното време)
МАРИЦА - Видима-Раковски - 4:1
Волов Шумен - ЧЕРНОМОРЕЦ БАЛЧИК - 0:2
ЧАВДАР ЕТРОПОЛЕ - Банско - 1:0
БОТЕВ ВРАЦА - Спартак Варна - 2:0
МИНЬОР РАДНЕВО - Ком-Миньор Берковица - 2:1
Трявна - ВИХРЕН- 0:1 след продължения (0:0 в редовното време)
ПИРИН ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ – Етър - 2:0
Бдин - РИЛСКИ СПОРТИСТ - 0:1
КАЛИАКРА КАВАРНА - Родопа Смолян - 3:0 служебно (заради неявяване на Родопа)
От вторник:
Любимец - БРЕСТНИК - 0:5
Отборите с главни букви продължават напред. От следващия кръг в надпреварата за купата се включват и отборите от А футболна група.
На 24 октомври, в събота приемаме на наш терен Бдин Видин от първенството в Б професионална футболна група. Мачът е от 16 часа.