Днес футболистите на Балкан завършиха 0-0 гостуването си на Рилски спортист самоков в последен мач от десетия кръг на Западната Б група. Освен малцината зрители на стадион "Искър" срещата бе наблюдавана и от зрителите на Ринг ТВ в историческото първо пряко излъчване на мач от втория ешелон.

Старши треньорът на Балкан Стоян Коцев не можеше да разчита в този мач на петима основни футболисти. Заради контузии не играха лидерът на тима Мариян Христов, титулярният вратар Мартин Митев, стълбът в центъра на отбраната Йонко Пейков и офанзивният ляв бранител Христо Арангелов. В 34-та минута пък контузия извади от строя халфът Григор Стойчовски.

Пъвото полувреме бе за домакините, които атакуваха по-често. В 11-та минута бе отменен гол в тяхна полза заради засада, като при овторението се видя, наистина е имало такава. Десет минути преди края на тази първа част лоша контузия получи Григор Стойчовски, който бе заменен от Станислав Иванов. Това наложи вътрешни размествания, като десният защиик Иван Спахиев премина на левия фланг, а Иванов зае неговото място отдясно.  В 34-та минута удар с глава на Цветелин Ралчовски бе избит от голлинията от Младенов след неразчетеното излизане на вратаря на домакините Чавдаров. Домакините тпък реснаха напречната греда в едноминутното продължение на първото полувреме чрез най-активния си футболист Ивайло Захариев.

Едва 18-годишният вратар на "Балкан" Ивелин Цветков се прояви отлично в началото на второто олувреме, когато в 48-та минута отрази силен удар от упор на Янков. След това играчите пред него, ръководени от централната двойка защитници в тази среща Радослав Филипов и Радко Мутафчийски, не допуснаха повече игачите на домакините в такава опасна близост. Нещо повече, балканци станаха по-активният отбор. И в 67-та минута изпуснаха най-чистото си положение. След като преодоля прекия си пазач, Митко Кръстев направи отличен пробив по левия фланг, пусна прострелно в наказателното поле към Иван Редовски, таранът върна топката към Петър Петров, но ударът на шуменеца от 12-13 метра мина над напречната греда, а и вратарят докосна топката.

До края и двата тима не можаха да създадат чисти положения за гол и равностойният мач завърши и при равен резултат - 0-0.

Балкан: Цветков, Спахиев, Мутафчийски, Филипов, Стойчовски (34 - Ст. Иванов), Ралчовски,  Петров (83 - Тодоров), Апостолов, Лаков (60 - Ръждев), Кръстев, Редовски