Малта пак ни измъчи, както и преди 3 години, но този път я бихме с 4:1. Резултатът лъже, до 75-ата мин нашите не играха нищо и трепереха за 1:1. Те не убедиха, че промяна към добро има.

Валери Божинов откри в 5-ата минута. След това Малта ни натисна, но вратарят Николай Михайлов спаси всичко. Домакините ни разкриха в 46-ата мин. Безумна грешка на защитата позволи на Мифсуд да излезе сам на празна врата - 1:1.

Българите тръгнаха да атакуват, но бяха като сковани. Отприщиха се в 75-ата мин с гол на Бербатов, той се разписа от два метра. Благой Георгиев отново бе точен от фаул, а след това даде и на Бербатов за четвъртия гол. Това бе попадение №48 на капитана с националната фланелка. Така той мина Христо Бонев, който има 47