С почетна стража пред паметника "Майка България" във ВелиOбщественият отзвук по случая с Красьо Черния е много по-сериозен, отколкото са възможностите на разследването. Това заяви главният прокурор Борис Велчев преди заседанието на Висшия съдебен съвет (ВСС). Не трябва да се смята, че темата „Красьо" се изчерпва само с разследване. Общественият отзвук е много по-сериозен отколкото са възможностите и средствата на НПК да се достигне до истината", заяви главният прокурор.
В самия списък, който прокуратурата е предоставила и на Комисията за борба с корупцията в Народното събрание, Велчев не вижда нищо смущаващо, но твърди, че от тук нататък трябва да се направят съответните анализи. „Това е добър повод да си зададем редица въпроси и много хора е вероятно да се стреснат", коментира Велчев.
Прокуратурата няма данни Красьо Черния да е влияел в политиката, но по думите на главния прокурор това е не е изследвано по делото. То е само за лобиране за административни ръководители в съдебната власт.
Другите данни за дейността му, до които прокуратурата е достигнала в разследването си, за уреждане на обществени поръчки и назначения на ръководители на ВУЗ-ове от лятото се разследват от други служби, уточни още Велчев. ко Търново общинската организация на ВМРО отбеляза 90-годишнината от подписването на Ньойския договор. Инициативата се провежда всяка година в навечерието на датата, когато е подписан най-злощастният договор в новата история на България, каза регионалният координатор на ВМРО Борис Вангелов.
В знак на протест срещу клаузите на договора активист на ВМРО изгори стария си сръбски паспорт. Българинът от Западните покрайнини в момента е студент в България. Той протестира срещу положението на нашите сънародници в Западните покрайнини и сръбската политика, насочена към тяхното асимилиране. Изгореният документ за самоличност е издаден от бившата Югославска република.
Младежът запази в тайна самоличността си, тъй като не желае да бъде разпознат и, защото се страхува от репресии срещу себе си и семейството си, обясни Борис Вангелов. Той припомни, че подписаният на 27 ноември 1919 г. Ньойски договор оставя под чужда власт милиони българи, населяващи цяла Южна и Северна Добруджа, Вардарска и Егейска Македония, Одринска и Беломорска Тракия, Босилеградско, Царибродско и Тимошко.
Един вече написа своето мнение. А Вие какво мислите?
Източник: dariknews.bg
Посещения: 1506
Дата: 26.11.2009, 20:43
Подобни новини
Коментари
добави коментар
Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари