В мача преди мъжките отбори дубълът на Балкан постигна шестата си поредна победа. Водените от треньора Михаил Михайлов младежи надделяха над домакините от Черноморец с 2 точки разлика - 80-78.

Преди тази среща двата отбора бяха само с по една загуба. Балканци започнаха значително по-добре и спечелиха първата четвъртина с 20-11, а на полувремето авансът им бе с една по-малко - 42-34. През третата част обаче позволиха на домакините да направят пълен обрат - бургазлии спечелиха тази част с  28-15 и преди последната четвъртина поведоха с 5. В нея зелените се мобилизираха обърнаха резултата в своя полза. 14 секунди преди края при 2 точки за нашите черноморци пропуснаха на два пъти от тройката и Балкан спечели с 80-78.

В Правец дубълът на Лукойл Академик се наложи над Черно море със 76-71 и това изведе Балкан на първото място с 6 победи от 7 срещи.