Балкан победи ЦСКА-Интерлоджик със 75:60 точки в дербито на 11-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на България. "Червените" започнаха вихрено мача, поведоха с 5:0, 7:1 и 17:9, но след това домакините направиха серия от 10:2 и изравниха - 19:19. Първата четвърт завърши 20:19 за ЦСКА-Интерлоджик.

В началото на втората част с кош на Иван Лилов Балкан поведе с 21:20 и до края не изпусна водачеството. След 25:25 до почивката момчетата на георги Младенов натрупаха преднина и след 20 минути водеха с 10 точки - 44:34.

През третата четвърт Балкан отново водеше убедително в резултата и преди последните 10 минути водеше с 61:49 точки.

В последната част разликата набъбна на 15 точки - 65:50, 73:58 и 75:60 при крайния резултат.

Най-резултатен за победителите бе Иван Лилов с 22 точки и 10 борби, Атанас Радев и Дуейн Мортън добавиха по 15 точки. За ЦСКА-Интерлоджик Майк Хендерсън завърши с 20 точки, а капитанът Георги Давидов записа 11 точки и 10 борби.