След като в четвъртък се наложиха над дубъла на Левски с 4-2, днес футболистите на Балкан отстъпиха със същия резултат на Ботев Криводол. Веселин Георгиев - Пилето откри резултата в средата на първото полувреме, след като засече прострелно подаване отдясно. Минута преди почивката Цветелин Ралчовски изравни след точно изпълнена дузпа.

Малко след подновяването на играта жълто-черните от Криводол отново излязоха напред с попадение на Владимир Арнаудов. Ударът с глава на бившия капитан на Монтана, изпреварил защитниците на Балкан,  бе от малкото наказателно поле. Десетина минути по-късно резултатът набъбна на 3-1 за Ботев с гол на Цветан Цветанов - Кебапа. Почти веднага обаче Петър Петров от Балкан намали на 3-2 след удар с глава. Крайното 4-2 бе фиксирано десет минути преди края на срещата.

Това бе втора проверка между двата тима в рамките на една седмица.  Миналата събота те се срещнаха отново в Правец и тогава резултатът бе 2-1 за Балкан.