Балкан не бе надигран от Рилски спортист, но загуби. Отстъпи с 5 точки разлика - 80-75. Имаше   огромни шансове да победи и да се класира за финала в неделя.

Три минути преди края нашите имаха аванс от 1 точка. В решителните моменти обаче не играха прецизно и в нападение, и в защита. 67 секунди преди сирената при 1 точка за Самоков на два пъти Данчо Бозов, който влезе едва в третата част, и на Георги Давидов пропуснаха да отбележат тройки.. В същото време играчите на Рилски спортист бяха значително по-точни, за разлика от мача в Самоков , когато стрелбата им изневери и загубиха, и този път стигнаха до първата си победа над Балкан в изиграните досега 4 мача между двата тима.

На нашите не им достигна шанс в този решителен двубой и утре от 17 часа ще излязат в мача за непрестижното трето място от турнира за Купата на България.

Отново Иван Лилов бе най-добър за Балкан с 21 точки, за 20 минути Бозов отбеляза 17, а Давидов има 12, Радев - 11.

Лаврите и този път, както миналата година в Плевен,  останаха за Рилски спортист. В най-решителния двубой=

Снимка: gong.bg