Отборът на Чавдар (Етрополе) се наложи заслужено с 2:0 над Вихрен в първия двубой от програмата на 21-ия кръг в Западната "Б" група, който се игра в непрекъснат дъжд.
На своя стадион Чавдар стигна до успеха след попадения през втората част. Имената си сред голмайсторите записаха Александър Русков и капитанът Антон Петров, който реализира дузпа.
През първото полувреме в играта на двата тима имаше много брак. Въпреки това Чавдар стоеше по-добре на терена. В крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.
На почивката наставникът на Чавдар Борис Ангелов пусна в игра Георги Пашов и това раздвижи играта на домакините в офанзивен план. В 65-ата минута Петър Пазийски изведе отлично Александър Русков и нападателят на Чавдар преодоля бранителя Коемджиев и майсторски прехвърли вратаря Симеонов за 1:0.
Девет минути по-късно интригата бе окончателно убита. Русков се откъсна от защитата на санданчани и принуди вратаря на гостите да го фаулира в наказателното поле. Без да се поколебае съдията Радослав Станев посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът Антон Петров, който не сгреши - 2:0.
Красимир Георгиев в последните секунди бе близо да отбележи почетен гол за Вихрен, но ударът му мина покрай вратата.
С трите точки Чавдар се доближи до днешния си съперник  Вихрен, който има 35 точки, докато Чавдар е с 32.

Временното класиране на Западна "Б" група, 2009/10  след изиграните 3 мача в 21 кръг