Закъсалият отбор на Бдин (Видин) постигна много трудна домакинска победа с 1:0 над коравия отбор на Чавдар (Етрополе).
Това стана в двубой от 25-ия кръг на Западната "Б" група, който се игра на стадиона във Видин.
Домакините, които са в сериозна финансова и игрова криза, показаха повече хъс от съперника си и напълно заслужено стигнаха до трите точки.
Единственият гол в мача бе дело на Димитър Димитров, който в 15-ата минута вкара така важното попадение за Бдин.
В ситуацията, след хубаво центриране, топката бе отклонена с глава към Димитров, който не сгреши.
Гостите иначе имаха възможност да изравнят, след като в 65-ата минута удариха греда.
В крайна сметка обаче Бдин взе така желаните три точки.
След този двубой, отборът от Видин е 15-и в класирането с актив от 15 точки, докато Чавдар е 9-и с 35 точки.
В следващия кръг, Бдин играе с Видима, а Чавдар - с Банско.
ЕТО И ТИТУЛЯРНИТЕ СЪСТАВИ, С КОИТО ИЗЛЯЗОХА ДВАТА ТИМА:
Бдин: Стефанов, Станчев, Куанг, Цветкович, Брестовички, Иванов, Михалов, Костадинов, Димитров, Венков, Борисов;
Чавдар: И.Яначков, Петров, Стоев, Мутафчийски, Киров, Николов, Чобанов, Тончев, Крачанов, Пашов, Михайлов.